• Zdjęcie autoraParafia Świętego Józefa Oblubieńca N. M. P. w Skarżysku-Kamiennej

01.04.2022r o godzinie 19:00 odbędzie się SCENICZNA DROGA KRZYŻOWA.

Czy ukrzyżowanie Chrystusa, to sprawa dawna? Zamierzchła…?

A może ciągle odgrywa się na nowo i to na naszych oczach?

Niemożliwe mówisz….? Popatrz na świat, pełen kruchego dobrobytu i codziennego sukcesu. Czy widzisz w Nim więcej miłości? Życzliwości pomocy wzajemnej?

Żądni władzy i znaczenia politycy, bezwzględni niemoralni biznesmeni, przemoc, kłamstwa, manipulacje. Jedni nastawiani przeciw drugim, podzieleni, zapatrzeni w siebie. Tylko JA! Tylko My się mamy liczyć! – czy to nie krzyżuje Jezusa wciąż na nowo?

TAK! Chciej przyznać, że każdy Twój grzech, uczyniony jest ręką oprawcy Jezusa. TAK! My to Zrobiliśmy!

Serdecznie zapraszamy na Sceniczną Drogę Krzyżową!

Wraz z grupą parafian podjęliśmy próbę odpowiedzi na to pytanie. Poprzez przedstawienie Jezusa z krzyżem współczesności, chcemy przyjrzeć się uważnie, czy dzisiejsze cierpienia ludzkości nie przybiły - już wtedy – Jezusa do krzyża.

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę n

Kolęda 2024

Kolęda 2024r. 15 stycznia 2024r. poniedziałek Od godz.: 10:00 ul. Źródlana nr. 3 (dwóch księży) Od godz.: 16:00 ul. Źródlana (dwóch księży od strony torów i jeden od góry ulicy) 16 stycznia 2024r. wto