top of page

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 grudnia 2023, I niedziela Adwentu

 1. W tym tygodniu w liturgii : 7 grudnia – św. Ambrożego; 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia o godz. 7:00 , 9:00 i 17:00 Kancelaria będzie nieczynna. 

 2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo o powołania i za powołanych po Mszy św. o godz. 7:00  

 3. Dziś od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 4. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Roraty w ciągu tygodnia o 6:30 a przed nimi Godzinki o NMP.  Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:00 zapraszamy na nią dzieci z lampionami. Na Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary jakie złożymy przy ich nabyciu będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. 

 5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w piątek 15 grudnia Mszą św. o godz. 17:00

 6. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Małe po 10 zł. duże po 20 zł.  Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na witraże. Montaż nowego witraża 11 grudnia. W związku z planowanymi pracami remontowymi przy kościele: malowanie dachu w przyszłym roku, a także modernizację i prace przy elewacji w następnych latach, wprowadziliśmy w każdą 3 niedzielę miesiąca „tacę remontową”. Mamy nadzieję ,że fundusze zebrane w ten sposób pozwolą nam przyspieszyć modernizację naszego kościoła. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy i złożone ofiary. 

 8. Prosimy, aby osoby, które  jeszcze nie uzupełniły danych w księdze cmentarnej-  podanie, kto jest dysponentem grobu- zgłosiły się do kancelarii parafialnej. Uzupełnienie danych jest w interesie właścicieli grobów. 

 9. Parafia św. Brata Alberta zaprasza 6 grudnia na godz. 18:00 na Mszę św. której będzie przewodniczył O. Józef Witko. Szczegóły na plakacie. 

 10. Młodzież przygotowała sianko na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony dla młodzieży z naszej parafii. 

 11. W prezbiterium stoi choinka z serduszkami, na których są imiona dzieci z naszej świetlicy. 

 12. W zakrystii można jeszcze nabyć wieńce i lampiony adwentowe. Zostało kilka sztuk.          

 13. W prezbiterium będzie wystawiony kosz na produkty o długim terminie ważności, z których przygotujemy paczki świąteczne dla niezamożnych rodzin z naszej parafii.                                               

 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Panu kościelnemu Stefanowi i Paniom: Jolancie, Sabinie i Panu Fabianowi.

 15. Wszystkim , którzy w tym tygodniu świętują swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i  błogosławionego tygodnia!

bottom of page