top of page

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 marca 2023, 3 niedziela Wielkiego Postu

  1. Trwa Wielki Post. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:20 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:20 

  2. Do 5 niedzieli Wielkiego Postu włącznie, będzie można w ramach jałmużny wielkopostnej składać dary żywnościowe o długim terminie ważności, do kosza przed ambonką, które przeznaczone będą na pomoc potrzebującym z naszej parafii. 

  3. W związku z tym, że odpust parafialny wypada w tym roku w niedzielę Wielkiego Postu, a niedziele wielkiego Postu w kalendarzu liturgicznym mają wyższą rangę niż uroczystość św. Józefa, obchody liturgiczne zostają przeniesione na 20 marca, na poniedziałek. Msze św. w poniedziałek, 20 marca o godz. 7:00 ; 9:00 i 17:00. 

  4. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się 17 marca, w piątek Drogą Krzyżową. Nauki rekolekcyjne w piątek na Mszy św. o godz. 17:00, w sobotę również o godz. 17:00, w niedzielę na Mszach św. i w poniedziałek na Mszach o godz. 7:00 ; 9:00 i 17:00. Spowiedź w poniedziałek od godz. 8:30 do 10:00 i od godz. 16:00 do 17:45

  5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na witraże. Kolejny witraż jesienią. 

  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 w najbliższą sobotę o godz.10:00 . Obecność obowiązkowa. 

  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Panu kościelnemu Stefanowi oraz Paniom : Marioli, Marcie, Sabinie  i Panu Władysławowi. 

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

  9. Otrzymaliśmy z Urzędu Miasta zgodę na wycięcie 4 drzew na cmentarzu. Są to 3 sosny i klon. Na 2 kolejnych sosnach zostaną usunięte gałęzie zagrażające bezpieczeństwu. Zostanie także usunięty cyprys przy grobach księży. Na drzewach przy, których będą wykonywane prace zostaną w tym tygodniu wywieszone informacje. Prosimy o zabezpieczenie rzeczy ruchomych na grobach. Wycinka odbędzie się w marcu.             O dokładnej dacie poinformujemy. 

  10. Wszystkim , którzy w tym tygodniu świętują swoje imieniny, urodziny i jubileusze, a szczególnie wszystkim Paniom z racji ich święta 8 marca, życzymy dożo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia! 

bottom of page