top of page

Parafia   Świętego   Józefa    Oblubieńca N. M. P. 

w Skarżysku-Kamiennej


W dniu 24.07.2020 został zamontowany pierwszy witraż " Zaślubiny Józefa z Maryją” poniżej zdjęcia przedstawiające witraż .
WITRAŻE SAKRALNE W NASZEJ ŚWIĄTYNI

Pragniemy w naszej świątyni założyć witraże. Tematyka będzie związana ze św. Rodziną. Pierwszy witraż od naszej lewej strony nosi tytuł ; " Zaślubiny Józefa z Maryją” .  
Projekt witraża został zatwierdzony i rozpoczęła się jego produkcja. Wszystkie witraże będą wykonane metodą tradycyjną – szkło malowane i wypalane w piecu, łączone ołowiem. Koszt pierwszego witraża to 15 tysięcy złotych plus koszt montażu. Planowany czas wykonania to ok. 2 miesiące. W miarę możliwości będą wykonywane dalsze witraże. Planowana tematyka kolejnych to :
"Podróż św. Rodziny do Betlejem", "Nie było dla nich miejsca w gospodzie", "Pokłon Trzech Króli", "Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni" , okno na chórze – "Duch św. " dalsze okna to : "Św. Józef z Dzieciątkiem Jezus" , "Sen św. Józefa" , "Ucieczka do Egiptu", "Maryja i św. Józef znajdują Pana Jezusa w świątyni", "Pan Jezus pomaga św. Józefowi w pracy" i "Śmierć św. Józefa w obecności Maryi i Pana Jezusa".  Plan rozmieszczenia witraży i projekt pierwszego witraża zamieszczony poniżej.

sceny.JPG

Poniżej wizualizacja projektu pierwszego realizowane witaraża ; " Zaślubiny Józefa z Maryją” 

Zaślubiny św Józefa z Maryją.JPG
bottom of page