top of page
  • Zdjęcie autoraParafia Świętego Józefa Oblubieńca N. M. P. w Skarżysku-Kamiennej

Podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych.

Podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych.

W miejscowościach, gdzie występują ogniska zachorowań na koronawirusa, należy stosować się do zaleceń państwowych służb sanitarnych.

W związku z przekazywaniem w mediach nieprecyzyjnych, a czasem nawet nieprawidłowych informacji dotyczących rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

Z powyższego przepisu wynika zatem, że:


1) w kościołach i innych obiektach kultu religijnego: a) uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny, b) nie obowiązuje żaden limit osób, c) nie dotyczy obowiązek zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny w budynku kościoła wystarczą maseczki.

2) podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego: a) uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny, b) nie obowiązuje limit 150 osób.Ks. Edward PoniewierskiKanclerz Kurii

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kolęda 2024

Kolęda 2024r. 15 stycznia 2024r. poniedziałek Od godz.: 10:00 ul. Źródlana nr. 3 (dwóch księży) Od godz.: 16:00 ul. Źródlana (dwóch księży od strony torów i jeden od góry ulicy) 16 stycznia 2024r. wto

bottom of page